Українською     Русский

Про інститут

Аспірантура, докторантура

Пошук

Contact Us   SiteMap   Searsh  
Головна arrow Бібліотека arrow Автореферати arrow Кобрін П.П. Методи та засоби довгострокового прогнозування графіків навантаження об’єднаної енергосистеми в умовах перехідної економіки
Кобрін П.П. Методи та засоби довгострокового прогнозування графіків навантаження об’єднаної енергосистеми в умовах перехідної економіки Надрукувати Надіслати електронною поштою

Кобрін П.П.

Методи та засоби довгострокового прогнозування графіків навантаження об’єднаної енергосистеми в умовах перехідної економіки. - Рукопис.

 

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.14.01 – Енергетичні системи та комплекси. – Інститут загальної енергетики НАН України, м. Київ, 2005.

 

     Шляхом аналізу методів довгострокового прогнозування ГЕН ОЕС встановлено, що застосування методів виявлення залежностей, часових рядів, математичного аналізу та екстраполяції динамічних кривих, що традиційно застосовувались для прогнозування ГЕН, є неможливим з огляду на значні зменшення енергоспоживання та структурні зрушення в ретроспективний період. Доведено необхідність розробки нових методів прогнозування ГЕН через те, що проблема довгострокового прогнозування ГЕН ОЕС в умовах перехідної економіки розроблена недостатньо повно.

 

     Розроблено метод формових відображень для довгострокового прогнозування ГЕН ОЕС та їх параметрів, принциповою особливістю якого є те, що співставлення та формування прогнозних ГЕН здійснюється з використанням як аргументу нової величини, а саме, індексу річного електроспоживання (час як аргумент виключений із аналізу), а початок ретроспективного періоду співпадає з роком максимального електроспоживання. Розроблено математичну модель довгострокового прогнозування ГЕН, яка дозволяє проводити корекцію прогнозних ГЕН шляхом врахування тарифного фактору через функцію попиту. Розроблено ПІК “ПРОГНОЗ” для проведення прогнозних розрахунків ГЕН ОЕС на глибоку перспективу, що включає в себе базу даних режимів електроспоживання ОЕС у період 1991–2002 років.

 

     Результати прогнозних розрахунків на період до 2030 року за базовим варіантом свідчать про певне розущільнення форми ГЕН ОЕС України у добу зимового максимуму з 0.919 до 0.9 та зростання її нерівномірності – з 0.811 до 0.769. Очікується зменшення річного числа годин використання максимуму навантаження ОЕС з 5917 до 5599 год (5.3 %). Зростання максимуму навантаження на 2030 рік складатиме за базовим варіантом 2.42 разу, за песимістичним – 2.03 разу, за оптимістичним варіантом – 2.66 разу.

 

     Ключові слова: довгострокове прогнозування, графік електричного навантаження, об’єднана енергосистема, параметри навантаження.