Українською     Русский

Про інститут

Аспірантура, докторантура

Пошук

Contact Us   SiteMap   Searsh  
Головна arrow Бібліотека arrow Автореферати arrow Трифонов Д.В. Моделі і методи підвищення ефективності використання електроенергії у виробничих системах
Трифонов Д.В. Моделі і методи підвищення ефективності використання електроенергії у виробничих системах Надрукувати Надіслати електронною поштою

Трифонов Д.В.

Моделі і методи підвищення ефективності використання електроенергії у виробничих системах. - Рукопис.

 

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.14.01 – Енергетичні системи та комплекси. – Інститут загальної енергетики НАН України, м. Київ, 1998.

 

     Дисертація присвячена питанням підвищення енергоефективності гірничодобувних підприємств. У роботі розвивається новий підхід в енергозбереженні гірничодобувних підприємств на основі енергетичного аудиту, ураховуючи взаємозвўязок поміж технологією вугледобування та електроспоживанням.

 

     Сформований факторний простір ефективності електровикористання. Виконані типологічна і політетична класифікація, в результаті яких одержані дві групи однотипових за умовами виробництва і однорідних по електровикористанню вугільних шахт.

 

     Побудовані багатокритеріальні оптимізаційні моделі енергоефективності (питомого електроспоживання, продуктивності і собівартості) та установлені оптимальні значення управляючих технологічних параметрів, що сприяє обгрунтованому прийманню проектних та менеджерських рішень по енергоефективності вугільних шахт. Запропоновано новий комплексний таксономічний показник оцінки енергоефективності, побудована його аналітична модель і обгрунтована методика прогнозування, дозволяюча виділити фактори, за рахунок яких виникає неефективне споживання електроенергії, розробити управляючі дії на його підвищення.

 

     Розроблена методика енергетичного аудиту (електрична частина), забезпечуюча якість роботи групи енергоаудиторів при дослідженні та оцінці енергоефективності ШВС. Основні результати роботи використані при розробці державних стандартів по енергозбереженню України та СНД, доведені до методичних вказівок і фрагментів програмного забезпечення АРМ енергоаудитора і впроваджені на вугільних шахтах Західного Донбасу.

 

     Ключові слова: електроспоживання, аналіз, фактор, класифікація, кластер, показник, модель, кореляція, аудит, оптимізація, прогноз, енергоефективність, енергозбереження.